wtorek, 5 czerwca 2012

Ruch to zdrowie!!!


RUCH TO ZDROWIE I ŁADNA SYLWETKA…  i jeszcze więcej!

Taka pora roku, że trzeba się trochę rozebrać, a tu z ciałem niekoniecznie tak jak byśmy chciały. Pierwsza myśl: trzeba się odchudzić. NIE, NIE i jeszcze raz NIE! Odchudzanie powoduje depresję, osłabienie i niechęć do życia.

Zacznij od wprowadzania ruchu do swojego życia. Przychodzisz zmęczona z pracy i jak uporasz się z domowymi obowiązkami - siadasz przed telewizorem. To niedobre rozwiązanie. Zmień to!

Staraj się przeznaczyć na umiarkowany wysiłek fizyczny 30 minut dziennie przez większość dni w tygodniu. Przez ćwiczenia fizyczne zwiększa  się ilość zużywanych kalorii , a to pomaga zachować prawidłową masę ciała. Postaraj się wybrać czynności, które sprawiają ci przyjemność i które możesz wykonywać regularnie. Niektórzy ludzie preferują takie formy aktywności, które pasują do ich codziennego planu zajęć jak praca w ogrodzie, dodatkowe spacery po schodach. Inni preferują zwykłe programy ćwiczeń w czasie przerwy w pracy. Możesz gimnastykować się, chodzić do pracy na piechotę, jeździć na rowerze, pływać i… tańczyć. Ćwiczenia z hantlami dla kobiet to fantastyczna przygoda - znajdziesz je w internecie, nie musisz tyle ćwiczyć co kulturystki, bo nie o to chodzi.  Ale ręce są ważne, bo są odkryte.

A co zyskujesz dzięki wysiłkowi fizycznemu?

Po pierwsze lepszą kondycję fizyczną, pomoc w rozwoju i utrzymaniu zdrowych kości, mięśni i stawów, rozwijasz wytrzymałość, polepszasz kondycję psychiczną i poczucie własnej wartości, redukujesz uczucie depresji i niepokoju.

Podczas aktywności fizycznej wydzielają się hormony szczęścia, a obserwowana po ćwiczeniach fizycznych poprawa nastroju wynika z podwyższenia poziomu endorfin.

 A sylwetka? Systematyczne ćwiczenia wzmacniają mięśnie, a przez to elastyczność  skóry, czyli skóra  nie wisi, tylko ładnie opina nasze pięknie wymodelowane mięśnie. Starzejesz się? Ale przynajmniej ładnie…

Pamiętaj, że nie od tego, jak wyglądasz, ale jak się czujesz - zależy ocena twojego wieku przez ludzi. Jeśli wciąż wydaje ci się, że jesteś nastolatką – tak traktować cię będą inni. Oczywistą sprawą jest przecież, że sam ruch nie zlikwiduje nam zmarszczek, rozstępów czy nie spowolni procesu siwienia włosów, jednak doskonale wpłynie na ogólne nasze zdrowie oraz idealnie poprawi samopoczucie. A chyba o to chodzi, prawda? Wystarczy tylko trochę silnej woli. I przekonanie, że można na długo zatrzymać czas!

Ja ćwiczę już ponad 15 lat, prawie codziennie. Mój siedmioletni uczeń powiedział: „Pani swoje lata ma, ale….”

Praca wykonana przez moją uczennicę, Kalinę Jeziak, lat 6.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze :)