niedziela, 1 lipca 2012

Ciąg dalszy - dobieranie ubrania do typu sylwetki
PAPRYKA                                                   
Sylwetka w kształcie papryki to również kształt prostokąta.
Cechami tej sylwetki są: ramiona i biodra tej samej szerokości, wcięcie w talii jest ledwo zarysowane, a uda są przedłużeniem linii bioder.
W ubiorze zaleca się:
- podkreślanie talii paskiem
- dekolt w kształcie V, również podkreśli talię
- spódnice z klinów
- marynarki z paskiem w talii
- kamizelki
- drapowane, kobiece topy
- długie jedwabne szale
Lepiej nie stosować:
- bufiastych rękawów
- bluzek na cienkich ramiączkach
- prostych i dopasowanych sukienek
- obszernych, dwurzędowych marynarek i płaszczy
- luźnych, workowatych krojów
Jednolitość figury w kształcie papryki, czy litery H, sprawia, że u kobiety zdecydowanie najbardziej odznaczają się ramiona. Niektóre suknie i kreacje mogą spowodować, że taka sylwetka będzie się wydawała chłopięca, albo wręcz męska. Kobiety o figurze „Papryki” powinny mocno podkreślać talię. Mogą tego dokonać zakładając do sukienki pasujący pasek lub szarfę. Podobny efekt uzyskamy dobierając spódnicę z wysokim stanem. Panie o takiej sylwetce powinny maskować ramiona, dlatego też są dla nich polecane sukienki z długim rękawem – wąskim lub rozszerzanym. Głęboki dekolt wyeksponuje również piersi kobiety. Sukienki nie powinny być zbyt dopasowane i proste, ponieważ figura będzie się wydawała bardzo ciężka. Panie o figurze „Papryki” dobrze wyglądają w dziewczęcych krojach sukienek, które podkreślają talię.
Ta sylwetka potrzebuje zaokrągleń, by ją zmiękczyć. Twoim zadaniem jest przywrócenie właściwych proporcji sylwetce - bardziej kobiecych - aby biodra były uwydatnione, a biust zdecydowanie podkreślony. Skupiamy się też na ukryciu braku wcięcia w talii.
KLEPSYDRA


Kolejny typ sylwetki to kształt idealny, marzenie większości z nas,  sylwetka przypominająca literę X, czyli klepsydra.
Typowa budowa osób z tej grupy charakteryzuje się wyrównanymi proporcjami ramion do bioder. Osoby te posiadają średni lub większy biust, okrągłe uda oraz wyraźnie zaznaczone wcięcie w talii. Ich nogi są kształtne, a pupa krągła – średnia lub pełna. Jeśli tyją, to głównie w biodrach. Warto zaznaczyć, że nieumiejętny dobór ubrania może spowodować odbiór Twojej sylwetki jako nazbyt pełnej.
Co powinny nosić osoby o tym idealnym kształcie? Po pierwsze i zasadniczo rzeczy, które podkreślą talię. Talia jest Twoim największym atutem. To ona podkreśla okrągłość Twoich bioder i biustu, a jednocześnie podkreśla szczupłość sylwetki. Wysmuklisz sylwetkę butami na obcasie.
Staraj się unikać:
- ubrań przyciasnych, zbyt dopasowanych
- sukienek odcinanych pod biustem
- sukienek zbyt krótkich, bezkształtnych, workowatych i asymetrycznych
-nadmiernej ilości detali w okolicy biustu i bioder oraz ciężkich materiałów
Wybieraj jednobarwne stroje lub o zbliżonych kolorach, co spowoduje optyczne wydłużenie sylwetki. Ze wzorów wybieraj delikatne wzory kwiatowe lub inne – lecz miękkie wzorki. Zbyt wyraźne aplikacje mogą nie pasować do Twojej sylwetki. To samo dotyczy kroju – będą do Ciebie pasowały rzeczy proste i eleganckie. Twoja sylwetka sama w sobie jest już kobieca i nie ma potrzeby zbytnio jej „uatrakcyjniać”. Z biżuterii wybieraj tę delikatną. Co do samego materiału, szukaj tkanin lejących się, które odzwierciedlają okrągłe kształty. Jeśli jesteś szczupła, możesz założyć cienki, delikatny pasek. Jeśli jesteś tęższa, wybierz pasek szerszy, który będzie komponował się z całą sylwetką.

4 komentarze:

 1. Dziękujemy za komentarz, życzymy sukcesów w modowej zabawie :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie to opisujecie , na pewno skorzystam z waszych rad w dobieraniu ciuchów :) zapraszam do mnie :)
  http://nazawszesmutnaible.bloog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. To przyjemność: i do przeczytania i do obejrzenia i wzięcia dobrego przykładu.
  Dzięki
  Warszawa B.

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze :)