środa, 20 czerwca 2012

BIEL I WANILIA

Biel - najjaśniejsza z barw, kojarzy się w naszej kulturze z lekkością, błogością i czystością. Jest to kolor nieograniczonej przestrzeni i nieskazitelnej czystości. Przynosi spokój i dobre samopoczucie. Łagodzi emocje. Jest dobrym lekarstwem na stres, daje poczucie swobody. Pozwala na łatwe formułowanie myśli, nowych pomysłów. Chętnie otaczają się nim osoby dynamiczne, samodzielnie kierujące swoim życiem, otwarte na nowe pomysły i plany. Oznacza lekką zachłanność na życie i żądzę przestrzeni. Podobnie jak kolor czarny, świetnie pasuje do pozostałych barw i można ją w ładny sposób łączyć. Jest dobra dla szczupłych osób, ponieważ nieco poszerza optycznie. Kolor biały zwiększa optyczną przestrzeń i łączony jest z uroczystymi chwilami (np. ślub, pierwsza komunia). O biel trzeba dbać, a dowodem na to są szaty białe przy których widać najmniejszy brud.
Biel to kolor elegancji, spokoju i niewinności. Może być neutralny lub budzić zaufanie, zawsze jest odpowiedni.
Zastosowanie w biznesie: doskonały na koszule i bluzki, raczej nie od stóp do głów, jako dodatki w tym kolorze sprawdzają się perły lub cienkie paski.
W modzie jest to barwa nieograniczonych możliwości. Szczególnie lubimy ją latem, kiedy to opalone po letnich wojażach pragniemy podkreślić piękny odcień naszej skóry. Obecnie biel nosi się samą lub w obecności neutralnych barw. Pożądanym łączeniem jest również klasyka czyli biel łączona z czernią. Przeciwstawne kolory tworzą to zestawienie niezwykle odważnym. Biel w ubiorze ma właściwości odmładzające i  może przybierać różne odcienie: alabastrowy, ecru, mleczny, porcelanowy. Zawsze jednak zachowuje swoją świeżość i lekkość.


Zdjęcia wykonałyśmy w pracowni plastycznej klubu "Pinokio", prowadzonego przez Lucynę.

4 komentarze:

 1. Jestem szczęśliwa, że trafiłam na bloga, który prowadzony jest przez perfekcyjne i profesjonalne dziewczyny. To super sprawa, że mogę wykorzystać przykłady i pomysłowość Pań. Znajduję tu również zródło ogromnej wiedzy. Foty są cudowne a cała zabawa jest pyszna.
  Bogusia

  OdpowiedzUsuń
 2. Biel jest chyba kolorem, który najczęściej wystepuje w mojej garderobie, a ja uwielbiam ja lączyć z czernią i odrobiną czerwieni:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham biel. Już samo słowo biel jest nieograniczone i piękne.Wyzwala kreatywność i zawsze kojarzy się z latem.
  (biel śniegu porzucam teraz na inny sezon).

  Niecierpliwie czekam na kolejne inspiracje.
  B

  OdpowiedzUsuń
 4. dziewczyny, wyglądacie obie nieziemsko, a mozajki rzeczywiście sliczne; cóż mogę więcej powiedzieć na twój wspaniały komentarz... Martyna,ja od razu jakoś was "poczułam", to trudne do nazwania... to pokrewieństwo dusz; w każdym razie to takie "coś" co nie wymaga szczególnych zabiegów, budowania relacji, bo one są same z siebie, tak jak od razu - naprawdę nie wiem dlaczego - poczułam wielka sympatię nawet do twojej babci z dziadkiem i miejsca, gdzie mieszkają... hmmm.... dziwne, nie?

  OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze :)