wtorek, 26 czerwca 2012

KOORDYNACJA GARDEROBY

Aby prezentować się  nie tylko dobrze, ale doskonale trzeba mieć na względzie, że nie sam strój nas zdobi. Strój musi być odpowiednio dobrany zarówno pod względem stylu jak i kolorystyki. Dodatki, akcesoria, biżuteria tworzą ze strojem zgraną całość jeśli są również właściwie dopasowane. Strój musi być również dostosowany do okazji, miejsca, czasu, pogody, obowiązującej mody i trendów, a także figury. Inaczej ubierzemy się do pracy, inaczej na spotkanie towarzyskie, a jeszcze inaczej na wieczorne wyjście.
Bardzo ważne jest, aby nie naśladować ślepo mody i trendów, aby umieć podkreślić własną osobowość przez makijaż, fryzurę, dodatki do stroju.
Kupujemy i nosimy ubrania w zestawach, które są przez nas celowo lub podświadomie aranżowane tak, by zaprezentować innym prawdziwy lub  fałszywy wizerunek nas samych. Możemy pokazać lub ukryć : nasz wiek, orientację seksualną, wymiary sylwetki, status ekonomiczny, stan cywilny, rodzaj wykonywanej pracy, religię, samoocenę. Strój może być wykorzystany do zaakcentowania atrakcyjności seksualnej. Ozdabianie pozwala nam zwiększyć naszą atrakcyjność fizyczną, świadczy o naszej kreatywności.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za komentarze :)